10.12.2020

שמש, היסטוריה, אורבניות – והזדמנות נדל"נית: זוהי אוקלהומה סיטי

OK-City-5c3fdee246e0fb00019f5e31

עם עירוב של עבר-הווה-עתיד, תיירות פורחת, שוק נדל"ן יציב ומתחזק, יציאה מהירה מהמשבר ומזג אוויר מושלם – אוקלהומה סיטי היא היעד הנכון להשקעה נדל"נית בארה"ב.

 

למרות הכינוי המפורסם של אמריקה – ארץ האפשרויות הבלתי מוגבלות – רבים עדיין מופתעים מנכונותו, גם בימינו. אחד הדברים שמפתיעים משקיעי נדל"ן שעוסקים לראשונה בשוק הדיור האמריקאי הוא כמות ההזדמנויות שממתינות לניצול.

 

לעתים נדמה שהשוק בארה"ב פשוט מייצר באופן בלתי פוסק ערים "חדשות", שכונות חמות עולות על המפה ומושכות ביקושים ושינויים באוכלוסייה ובעולם העסקי מסיתים את הרוכשים והמוכרים ממקום אחד לשני. כל אלה מניעים מה שנראה כמו מכונה בלתי פוסקת של ערוצי השקעה אפשריים – מצב מעולה למשקיע, אך לפעמים מעט מבלבל.

 

על מנת לנווט בתוך הג'ונגל הזה, כדאי ללמוד ולרדת לעומקו של שוק אחד ספציפי, כזה שעשוי להוות את המיקום הבא של ההשקעה שלנו. הכי קל ונכון זה לחבור לחברה מקומית שמכירה את השוק ותוכל להכווין אתכם לפי צרכי ההשקעה ומטרותיה. בין לבין, כדאי לקרוא ולעקוב אחרי העיר, השכונה, או המדינה שעליה שמתם עין. לפניכם מידע בנושא השקעות נדלן באוקלהומה סיטי.

 

במאמר זה נסקור בקצרה את אחד השווקים המבעבעים ביותר בארה"ב – מדינת אוקלהומה, ובמרכזה העיר הבירה אוקלהומה סיטי. אוקלהומה היא מדינה במרכז-דרום ארה"ב, הגובלת בקנזס, מיזורי, ארקנסו וניו-מקסיקו. במדינה חיים כמעט 4 מיליון תושבים, יותר מחצי מיליון מהם בבירתה אוקלהומה סיטי.

 

אוקלהומה – להתחבר לדרום

 

אוקלהומה ממוקמת במרכז השרשרת של מדינות בדרום ארה"ב, שקיבלו בפי רבים את הכינוי "חגורת השמש" (Sun Belt) – שם שבא להדגיש את מזג האוויר הנעים ברוב ימות השנה באזורים אלה. חגורת השמש זוכה לביקושים רבים לנדל"ן בזכות יוקר מחיה נמוך, הטבות מס אטרקטיביות וגם, כמובן, השמש שזורחת כמעט כל השנה.

 

בירת המדינה, אוקלהומה סיטי, מגלמת בתוכה עירוב של עבר-הווה-עתיד. זוהי עיר עם היסטוריה עשירה של ראשית ימיה של אמריקה, קאובוייז ויישוב השממה. כיום היא אחת הערים העולות בדרום, עיר מודרנית, מתקדמת, צעירה ומתפתחת. העיר חוותה הגירה חיובית לתוכה בעשור החולף והשקעות משמעותיות בתשתיות.

 

העיר מתגאה במוזיאונים רבים – מוזיאון מורשת הבוקרים והמערב, מוזיאון אוקלהומה לאומנות ועוד – מרכז עיר היסטורי יפה, גן חיות מהגדולים בארה"ב, וכמובן, קבוצת הכדורסל אוקלהומה סיטי ת'אנדר, מהמצליחות בליגת ה-NBA. כך מושכת העיר תיירות פנים, ומעשירה את כיס השלטון המקומי, לטובת פיתוח המטרופולין.

 

גם חברות ענק קבעו את מקום מושבן באוקלהומה סיטי, והן מהוות מוקדי תעסוקה עיקריים לתושבי העיר. בין אלה ניתן למצוא את קונגלומרט הבנקאות BancFirst המעסיק למעלה מ-2,000 עובדים; חברת התוכנה PayCom עם מעל 4,000 עובדים; וחברות האנרגיה והנפט Chesapeake, Continental Resources, OGE Energy ו-SandRidge – שמעסיקות יחד עשרות אלפי עובדים.

 

השקעות נדלן באוקלהומה סיטי – מה כדאי לדעת?

 

הפופולריות של אוקלהומה סיטי בזינוק, וכך גם שוק הנדל"ן שלה – והמספרים מדברים בעד עצמם: בהשוואה בין אוקטובר 2020 לאוקטובר 2019 נרשמה קפיצה של יותר מ-25% בהתחלות הבנייה בעיר; עלייה משמעותית של 20% בעסקות שנסגרו; והבתים למכירה מוצעים רק ל-27 יום לפני שהם נרכשים – עשרה ימים פחות בהשוואה לתקופה המקבילה ב-2019.

 

כפי שניתן לראות, גם התפרצות הקורונה – שהכתה בכל העולם וגם בארה"ב – לא גרעה מהעלייה בשוק הדיור בעיר. דו"ח של סוכנות הנדל"ן Newmark Grubb Levy Strange Beffort צופה התאוששות מהירה במצב התעסוקה בעיר ב-2021, ולפיכך תמיכה ביכולת של שוכרי דירות לשלם בזמן – ושל בעלי דירות להמשיך לראות תשואה מנכסיהם.

 

בתחילת משבר הקורונה שוק הנדל"ן חווה האטה, ואולם בעת הוא פורח שוב וממתין שיגלו אותו מחדש. בארץ האפשרויות הבלתי מוגבלות, נראה שכרגע אחת האפשרויות המפתות נמצאת באוקלהומה סיטי.

 

השקיעו בנדל"ן – עם מדריך

 

אפשר לבקר ברומא לבד, העיר תהיה יפה, והחוויה תהיה נחמדה. אבל אפשר גם לקחת מדריך מקומי שמכיר את כל הפינות המיוחדות, ויראה לכם את רומא כפי שרק בעל ניסיון יכול. כך גם בניווט בשוק הנדל"ן בארה"ב. הדרך הנוחה והבטוחה ביותר לפעול בשוק במטרה להניב תשואות נאות היא באמצעות בעלי הניסיון.

 

אורצ'רד גרופ מכירה ופעילה בהשקעות שוק הנדל"ן באוקלהומה. הניסיון של החברה מגובה בשמונה שנות פעילות השקעה בארה"ב, עם השקעות ב-70 מיליון דולר ותשואה שנתית ממוצעת ש יותר מ-10%. 

 

אם אוקלהומה מעניינת אתכם, אורצ'רד רוצה להיות המדריך שלכם לשוק המקומי, וללוות אתכם באמצעות תהליך השקעה נוח, שקוף, וקל. מאיתור הנכס והתאמתו לצורכי המשקיע, השבחת הנכס – דירה בבניין או בית פרטי – מציאת שוכרים, ניהול השכירות ועד מכירת הנכס ברווח לאחר מספר שנים. אורצ'רד עשתה זאת בעבר – ומזמינה אתכם לעשות את זה איתה בעתיד.

צרו איתנו קשר לקבלת פרטים נוספים >>

מדריכים חשובים למשקיעים בתחום:

Let your money work

    Let your money work