23.09.2020

נדל"ן בארה"ב? רק עם חברה מקומית – ואלה הסיבות

saba-khvedelidze-nPhsYsrTva4-unsplash

להשקיע את מיטב כספנו דרך מתווך שאינו מכיר את השוק ויגזור קופון ללא אחריות עסקית? לא תודה. כשזה מגיע להשקעה בנדל"ן, אלה הן הסיבות לעבודה ישירות מול חברה אמריקאית מקומית.

 

להחליט להשקיע את הכסף שלנו הוא רק הצעד הראשון בתהליך ארוך, מורכב ומאתגר (לא לדאוג, הצעד האחרון הוא להרוויח כסף, אז זה יהיה שווה את זה). הרצון להשקיע ולהרוויח מתשואה על הכסף הוא הניצוץ הראשוני, שבעקבותיו מתחיל מסע שלם לקראת היעד הנכסף. במסע הזה יש צורך במדריך מנוסה.

המורכבות והפרטים האינסופיים שכרוכים בהשקעה – כל השקעה, מניות, נדל"ן, סחורות וכדומה – מהווים לעתים חסם למשקיעים פחות מנוסים. לא במקרה בכל התחומים הללו קיימים גופים מתווכים, שפועלים בטווח שבין המשקיע הפוטנציאלי להשקעה הפוטנציאלית. בתי השקעות יסייעו לכם לסחור בבורסה, חברות נדל"ן יסייעו ברכישה והשבחה של נכס.

 

אנו נעסוק במאמר זה בהשקעה בנדל"ן, ספציפית בנדל"ן מעבר לים, ובחשיבות של זהותו של אותו גורם מתווך, אותו גוף מקצועי שתפקידו להדריך ולסייע לכם בתהליך ההשקעה. אם הבנו ששוק הנדל"ן בישראל צפוף ויקר, והחלטנו להתמקד בשוק האמריקאי למשל, הצורך במעטפת מקצועית אף מתגבר.

 

מדוע לעבוד עם חברה מקומית?

אז החלטנו להשקיע כסף ברכישת נכס – בית פרטי או אחזקה בבניין מגורים – בארה"ב, במטרה לראות ממנו תשואה ורווחים. אנחנו בדרך להיות "משקיעים זרים" במדינה. אבל אל דאגה אם התואר הזה נשמע מאיים – בארה"ב משקיעי נדל"ן זרים מתקבלים בידיים פתוחות ולא סובלים מתדמית שלילית. מה שכן, כמשקיעים זרים, יש לנו צורך בחברה מקומית שתנהל את עניינינו במקום.

 

ישראלים, אבל אמריקאים

אז איך בוחרים את "מנהל ההשקעות" שלנו בחו"ל? יש באמת אינסוף חברות, ישראליות וזרות, שמציעות לנהל עבורנו את ההשקעה הנדל"נית מעבר לים. אחד הקווים המפרידים הבולטים והחשובים בין כל נותני השירות הללו הוא היותם גורמים מתווכים, או מנגד גופי השקעה.

 

חברה ישראלית שמשווקת השקעה בארה"ב, יכולה להיות לעתים קרובות גורם מתווך בלבד – כזה שלמעשה רק יוצר את החיבור בין המשקיע הפוטנציאלי (או יותר נכון, חשבון הבנק שלו) לחברת השקעות וניהול נכסים אמריקאית. במסלול זה נוצרים שלושה או ארבעה צדדים לעסקה אחת, ולעתים אף יותר, כשחברה אחת משווקת עבור אחרת, וזו בתורה מעבירה לקוחות לחברה שלישית וכן הלאה.

 

הבעיה? כל שלב בסולם הזה רוצה את העמלות שלו, והעסקה מתייקרת. גם סוגיית האחריות העסקית קיימת, כשלא ברור מיהו הגורם שלוקח אחריות על איכות העסקה ועל ביצועה החלק. בנוסף, לגורמים מתווכים אין היכרות ישירה עם השוק שאותו הם משווקים, והם חסרי הבנה קריטית בשוק וגישה פיזית לנכסים.

 

הפתרון? השקעה בנדל"ן בארה"ב ישירות דרך חברה מקומית, שמכירה ישירות את השוק שבו היא פועלת, קרובה פיזית לנכסים, מכירה את החוקים והרגולציה המקומיים, ולא משתמשת בגורמים שלישיים שגוזרים קופונים נוספים על העסקה.

 

עכשיו חישבו על מצב שבו אותה חברה מקומית מנוהלת על ידי ישראלים בעלי ניסיון נרחב בשוק, עבור משקיעים ישראלים. אורצ'רד גרופ היא בדיוק כזאת. החברה הוקמה בארה"ב על ידי אנשי נדל"ן ישראלים, והיא מתמחה בשווקים ספציפיים שם. אורצ'רד היא למעשה חברה אמריקאית הרשומה בארה"ב, פעילה שנים בשווקים עולים במדינה, מורכבת מצוות שמתגורר ופועל בארה"ב ומיועדת למשקיעים ישראלים.

 

אורצ'רד תלווה אתכם לאורך כל תהליך ההשקעה ותהיה המדריך המנוסה שלכם לקראת הפקת רווחים מהעסקה. שילוב מנצח בין פעילות מקומית בארה"ב, לצוות ישראלי שמכיר את המורכבויות הספציפיות ואת חוקי המיסוי ישראל-ארה"ב – שם את המשקיעים עם אורצ'רד צעד אחד קדימה. כי משקיע חכם לא צריך מתווכים – הוא זקוק למומחים.

Let your money work

    Let your money work