17.08.2023

המפתחות להצלחה ברכישה ובשיפוץ בית להשקעה בארה"ב

נדלן להמחשה להשקעה בארצות הברית (orchard)

מעוניינים לרכוש דירה או בית פרטי להשקעה בארצות הברית? ובכן, השבחת נכס היא לא אוטומטית. יש מספר צעדים ונושאים שצריך לקחת בחשבון. אנחנו באורצ'רד, חברה להשקעות נדל"ן בארה"ב, מעניקים ללקוחותינו ליווי מלא ב-360 מעלות, על מנת לוודא כי תהליך ההשקעה נעשה בצורה הטובה ביותר.

איתור ושיפוץ הנכס הוא הצעד החשוב ביותר, בתוך כך יש להתייחס תמיד למערכות החשובות ביותר בנכס, המהוות את בסיס הבית – גג, מזגנים, מערכות חשמל, אינסטלציה ויסודות הבית.

הכירו את המערכות החשובות בנכס

צפו בסרטון

 

  • אינסטלציה – בשלב בדיקת הנאותות, לפני רכישת הנכס וסיכום על המחיר, נוריד מצלמה לכיוון הצנרת. המצלמה תרוץ בכל צנרת הבית, תוודא שאין שורשים, סתימות או שברים וחורים בצינורות.
  • חשמל – פעמים רבות לאחר שיפוץ, אנחנו נרצה להוסיף מערכת חשמלית חדשה – דוד חימום, תנור חשמלי, מזגנים, מכונות כביסה ועוד. על מנת לעשות זאת בצורה נכונה, נוודא שהבית מקבל מספק אמפראז' (כוח אמפר) – רק כך אפשר לעשות שינויים בלוח החשמל.
  • גג – במרבית הבתים בארצות הברית, הגג עשוי שינגלים. אחת ל-25 שנה מומלץ להחליף את הגג. איך נדע שהגיע הזמן להחליף? נעשה בדיקה לשינגלים – ננסה לכפוף את השינגל. אם הוא מתכופף בגמישות – ולא נשבר – אז הוא במצב מעולה.
  • מזגנים – כדי לדעת אם מזגן הוא ישן או חדש, נחפש את המספר הסידורי, שבדרך כלל מסמן לנו את חודש ושנת הייצור.
  • יסודות – הרמזים הגדולים ביותר לליקויים ביסודות הבית הם סדקים בקירות או דלתות עקומות. חפשו את הרמזים הללו כבר בבדיקת הנאותות – וזה יחסוך המון כסף בעתיד.

מצאתם תקלות במערכות אלה בשלב ה-Due Diligence? על בסיסן נוכל לבקש הנחה בעלות הבית, לא על בסיס תקלות קוסמטיות.

ומה קורה לאחר קניית הדירה?

אחרי הרכישה, הגיע זמן שיפוץ הנכס. ובכן, דעו כי אחת הנקודות הרגישות ביותר במהלך שיפוץ הנכס הוא מבנה התשלומים לקבלן – רכיב משמעותי בהצלחת הפרויקט וחיסכון במשאבים בהמשך.

כיצד נרכיב את מבנה התשלומים לקבלן?

החלק החשוב ביותר הוא להבין כמה אנחנו מסוגלים לשלם. ליד כל סעיף במסמך SOW נכתוב מה המחיר ההגיוני מבחינתנו. לאחר מכן, נקבל הצעות מחיר מכמה קבלנים שונים. אחרי שבחרנו את הקבלן המתאים וסיכמנו על המחיר, נוודא כי שיטת התשלומים בנויה לפי קצב ההתקדמות בנכס ולא על בסיס שבועי או חודשי. את התשלומים עצמם נגדיר יחד עם הקבלן במסמך Scope Of Work ועל בסיסו נעבוד.

טיפ לאלופים – נגדיר מראש חלק מהתקציב כבונוס. אותו בונוס יינתן לקבלן, במידה שיעמוד בלוחות הזמנים של הפרויקט ויסיים בזמן קצר. כמובן בלי לפגוע בטיב הפרויקט.

נדגיש כי לא תמיד נבחר בהצעת המחיר הזולה ביותר, משום שאנחנו עלולים להיתקל בעיכובים בשיפוץ ובעלויות נוספות.

צפו בסרטון

 

כדאי לקרוא לפני השקעה

Let your money work

    Let your money work