30.05.2021

השקעות נדלן באטלנטה: אטלנטה מושכת חברות – ותושבים

אטלנטה, ג'ורג'יה - עיר צומחת

אמריקה – ארץ האפשרויות הבלתי מוגבלות, גם לערים. בירת מדינת ג'ורג'יה, אטלנטה, חווה צמיחה בקצב מהיר ביותר, ביחד עם ערים שכנות דוגמת סוואנה. האם זו ניו יורק החדשה? איך משקיעי נדל"ן יכולים להרוויח מזה? הכל לפניכם במדריך של אורצ'רד נדלן בנושא השקעות נדלן באטלנטה.

להיות במקום הנכון בזמן הנכון – אטלנטה, עיר הבירה של מדינת ג'ורג'יה שבמזרח ארה"ב, התגלתה כמטרופולין חזק וחסון, הן מבחינה חברתית והן מבחינה פיננסית.

העיר, שמתגאה בהיותה ביתם של מטות רבים של חברות גדולות, עברה את משבר הקורונה עם פגיעה מועטה בכלכלה המקומית. הדבר בא לידי ביטוי גם בשוק הנדל"ן – שבאופן מפתיע רשם שנה של ביקושים גדלים ועניין מצד רוכשי דירות ב-2020, על אף המשבר. 

 

  Let your money work.

  השאר פרטים ונחזור אלייך לשיחת ייעוץ ללא התחייבות.

   

  ברוכים הבאים למטרופולין אטלנטה, הנמצאת בצפון מדינת ג'ורג'יה, קרוב לגבול עם אלבמה, טנסי ודרום קרולינה. העיר מונה כ-6 מיליון תושבים, ומתפרשת על פני כ-22,000 קמ"ר.

  אטלנטה, המכונה לעתים "ניו יורק של הדרום", טיפחה במשך עשורים סביבה עסקית המעודדת השקעות ופיתוח, והשכילה למצב את עצמה כ"האב" של פעילות פיננסית, מסחרית ולוגיסטית. ג'ורג'יה מונה יותר מ-10 מיליון תושבים, והיא ממוקמת בעשירייה הראשונה מבחינת גודל האוכלוסייה מבין 50 המדינות בארה"ב.

  מבחינה כלכלית, ג'ורג'יה נחשבת למדינה חזקה ביותר, עם גידול עקבי בתמ"ג, ואוכלוסייה משמעותית מחתך סוציו-אקונומי גבוה, שבה רבים בעלי מקצועות חופשיים.

  באטלנטה בפרט ובג'ורג'יה בכלל, מתקיים שילוב ייחודי בין עיר ליברלית המושכת צעירים משכילים ממדינות מזרח ארה"ב כמו ניו יורק, ניו ג'רזי ופנסילבניה, לבין תעשיות גדולות ומצליחות כמו ענף השינוע היבשתי והימי וענפי התקשורת וההייטק. חברות ענק – כמו קוקה קולה, הום דיפו, דלתא איירליינס ועוד רבות – בחרו לקבוע את מקום מושב המטות המרכזיים שלהם במדינה.

  עסקים זה הכל

  התמהיל הייחודי של אטלנטה מאפשר לה להיות במשך שנים מגנט עסקי לחברות רבות, בחיפושן אחר סביבה עירונית חיה ותומכת עסקים. תאגיד הענק קוקה קולה נולד באטלנטה, והוא ממשיך לנהל את פעילותו מהעיר עד היום. גם חברת התעופה דלתא איירליינס פועלת מפה, וענקית הציוד הום דיפו קוראת לג'ורג'יה "בית". המגזין העסקי Site Selection בחר את ג'ורג'יה כמדינה הטובה ביותר לעסקים בשנים 2013-2019 ברצף.

  שני ענפים מובילים את המגזר העסקי החזק של ג'ורג'יה. הראשון – חדשנות טכנולוגית בתחומי הפיננסים. כך ניתן למצוא בעיר חברות כמו First Data, המעסיקה כ-16,000 עובדים; Equifax המעסיקה כ-12,000 עובדים; ותאגיד NCR העצום שמעסיק 34,000 עובדים ועוסק בתחום החם העברות כספים בין יחידים ובין עסקים. 

  ענף שני הוא תחום התובלה, הלוגיסטיקה והשילוח. מדינת ג'ורג'יה מהווה שער ימי משמעותי ביותר בארה"ב. בדרום המדינה, על החוף המזרחי של ארה"ב, שוכנת העיר סוואנה. בעיר ממוקם נמל ים ענק, "נמל סוואנה", המשמש כשער לשילוח בינלאומי של סחורות כמו כלי רכב ואלקטרוניקה.

  זהו הנמל השלישי בגודלו בכל ארה"ב והגדול ביותר בדרום-מזרח ארה״ב, והוא מהווה מנוע עצום בפני עצמו לכלכלה, למאגר מקומות העבודה ולגיוון מקורות ההכנסה של ג'ורג'יה. התפקוד של המדינה כשער לוגיסטי יצר אקוסיסטם עסקי בתחום. ענקית השילוח הבינלאומי UPS שוכנת באטלנטה, וכך גם חברת האנרגיה Southern Company. 

  11%-12% תשואה: שוק הנדל"ן בג'ורג'יה

  שוק הנדל"ן באטלנטה נהנה מכל נתוני הפתיחה הטובים האלה. בהשוואה של שנה מול שנה, מכירות הבתים במרץ 2021 באטלנטה קפצו ב-7.3% ביחס למרץ 2020. המחיר החציוני בעסקאות האלה עלה בלא פחות מ-16% בתקופה הזו. מה זה אומר? שבאטלנטה קיים ביקוש ענק למגורים, והמחירים מגיבים בהתאם. מחפשים דירות להשקעה באטלנטה? הגעתם בזמן מצוין.

  בעשור החולף עלו מחירי הדיור במטרופולין אטלנטה בכ-60%, ותחזיות עדכניות צופות המשך הלחץ מצד הביקוש והמשך עליות מחירים. אחד המנועים לביקושים הללו הוא גידול באוכלוסייה, כשרבים מוצאים בג'ורג'יה הזדמנות למגורים איכותיים בעיר גדולה, במחירים שפויים. כך, אוכלוסיית אטלנטה צומחת ב-90,000 תושבים חדשים מדי שנה, והיא צפויה להגיע ל-20 מיליון תושבים עד שנת 2040.

  כדי להתכונן לגידול הצפוי באוכלוסייה, הממשל המקומי אישר בתחילת 2020 תוכנית ענק לשיפור, שדרוג ויצירת תשתיות. התוכנית, שקיבלה תקציב חריג בגודלו של כ-180 מיליארד דולר ממקורות פרטיים וציבוריים, תכלול שיפור תשתיות תחבורה, חיבור קצוות המטרופולין, טיפול בתשתיות מים וחשמל, ושדרוג של מרחבים ציבוריים ומבנים ישנים.

  השקעות נדלן באטלנטה
  השקעות באטלנטה – עליית מחיר חיצוני של בית

  צמיחה שמשפיעה על כל הסביבה בג'ורג'יה

  כל מדינת ג'ורג'יה נהנית מהצמיחה של אטלנטה ומהתפיסה שלה כתחליף לניו יורק או לפילדלפיה. כשאלפים עוברים לעיר מדי שנה, רבים מהם גם יירתעו בסופו של דבר מהמחירים ה"גבוהים" בעיר (שדווקא מציעה דיור בזול ביחס לשאר ארה"ב). באופן טבעי, שווקים משניים נהנים מההצלחה של המטרופולין, ואחת האלטרנטיבות הבולטות שנוצרו עבור צעירים שמעוניינים בבית בג'ורג'יה – היא העיר סוואנה. כאמור, עיר נמל גדולה ואורבנית, שבה מחירי הבתים נמוכים יותר.

  וכמובן, עם ביקושים גואים ואפשרות לתשואות מעולות, השקעות נדל"ן באטלנטה, בסוואנה ועוד – הן עניין חם בג'ורג'יה. אורצ'רד פועלת במדינה כבר שנים, ומכירה את השווקים המקומיים באופן ישיר.

  אטלנטה היא אכן מטרופולין ענק שתמיד יהיה בה ביקוש לדיור, ואולם, היא אינה מתאימה לכל משקיע – המחירים גבוהים באופן יחסי לג'ורג'יה כולה, והתשואות לא תמיד גבוהות בהרבה ביחס להשקעות אחרות. 

  כמו שלא כולנו נשקול את תל אביב כיעד להשקעה אלא נלך על אזור שטרם חווה עליות מחירים משמעותיות, הדבר דומה בג'ורג'יה.

  עבור משקיעים שמחפשים השקעות זולות יותר עם פוטנציאל תשואה גדול יותר, המומחים של אורצ'רד ממליצים לפתוח את העיניים לשווקים משניים בג'ורג'יה, דוגמת סוואנה. משקיעי עבר עם אורצ'רד הניבו בעיר 10%-12% תשואה על בתים שרכשו והשכירו, ובתור תחליף לאטלנטה – סוואנה היא הזדמנות ממשית ומוצלחת מאוד. 

  מדריכים חשובים למשקיעים בתחום:

  Let your money work

   Let your money work