23.01.2023

בדיקת נאותות (Due Diligence) בהשקעות נדלן בארצות הברית

נדלן להשקעה בארה"ב. הקפידו על בדיקת נאותות

מעוניינים להשקיע בנכס נדל"ני בארצות הברית? ובכן, עליכם לא רק לוודא שיש לכם את ההון המתאים לתהליך, אלא גם את הידע. אורצ'רד, חברת השקעות נדלן בארה"ב, מעניקה למשקיעים ליווי מלא – ושקוף. עם כל המידע הרלוונטי. למשל, בדיקת נאותות הנקראת Due Diligence – בדיקה הכרחית טרם קניית נכס להשקעה.

בדיקת הנאותות היא הזמן שלנו לבדוק את הנכס באופן פיזי ופיננסי, כאשר במסגרת הזמן הזה עדיין נוכל להתחרט ולחזור בנו מהעסקה. מאידך, המוכר מחויב לחוזה ולא יכול לצאת ממנו. אז איך נעשה את הבדיקה בצורה נכונה, מהירה וחכמה?

השלב הראשון – הזמנת פקח

בתוך יומיים מתחילת בדיקת הנאותות נזמין פקח, שיערוך עבורנו בדק בית – בדיקה לאיתור ליקויים פיזיים בנכס. הפקח יפיק דו"ח ליקויים, לפיו נגדיר את השיפוץ הנדרש בנכס לאחר הרכישה (למטרות ההשבחה).

השלב השני – קבלת דוח והשגת הערכות פיננסיות

ביום השלישי, לאחר קבלת מסמך בדיקת המבנה, נוכל ליצור את ה-SOW – Scope of Work. זה המסמך שיעזור לנו לקבל הצעות מחיר מקבלנים שונים, על מנת שנוכל לדעת בדיוק כמה יעלה השיפוץ (ומכאן – כל ההשקעה).

מבחינה פיננסית, גם נקבל הערכות לגובה שכר הדירה הצפוי על בסיס חברת הניהול, וכן מידע אודות תשלומי ארנונה והביטוח על הנכס.

בחזרה לשולחן המשא ומתן

לאחר שיש בידינו את כל המספרים הסופיים אודות ההשקעה בארצות הברית וגם את דוח הליקויים של בדיקת הנאותות נוכל לבצע משא ומתן מחודש על מחיר הנכס. כך נעריך בצורה נכונה יותר את הסטטוס הפיננסי שלנו בפרויקט.

מעוניינים להיכנס לעולם הנדל"ו בארה"ב? עשו זאת עם המומחים של אורצ'רד ותיהנו מליווי אישי 360 מעלות ומענה מקיף לכל השאלות הקשורות להשקעה.

מדריכים נוספים מבית אורצ'רד:

Let your money work

    Let your money work